0
zubizu wellness day
Sağlıklı Öneriler Yaşam

Zubizu Wellness Day Etkinliğinde Neler Oldu?

Zubizu, 25 Ekim günü Four Seasons Otel’de ilk kez kapsamlı bir wellness etkinliği düzenledi. Sağlıklı yaşam alanında faaliyet gösteren, farklı sektörlerden birçok markayı bir araya getiren bu organizasyonu kaçırmadım. Etkinliğe ulaştığımda gördüğüm kalabalık beni çok mutlu etti, İstanbul’da sağlıklı yaşam, organik ve temiz beslenme, sporun önemi konularında ciddi bir bilinçlenme var.

İnsanlar daha çok öğrenmek, bilgilenmek ve hayat tarzlarını değiştirmek için çaba sarfediyorlar. Bu tarz etkinliklerin bu açıdan ciddi katkısı olduğunu düşünüyorum.

Bundan 2 sene önce “Alkali Diyet” kitabını okuduğum ve o günden beri de takip ettiğim Dr. Ayşegül Çoruhlu da etkinliğin konuşmacıları arasındaydı. Çok doğal, anlaşılabilir ve yönlendirici bilgiler verdi. Olumlu yaptığımız her şeyin bütün hayatımıza yansıdığını, özellikle bu açıdan kontrol edebileceğimiz noktalara dikkat etmemizin çok önemli olduğunu ve yaşam şeklinin bu noktaların başında geldiğini anlattı.

Doğa ve doğanın verdikleri…

Yaşam şeklinde, ağzımıza ne koyduğumuzu yani yiyeceklerimizi kontrol edebildiğimiz zaman başımıza geleceklerin çoğunu da kontrol edebileceğimizin üzerinde durdu. Hepimizin biyolojik canlılar olduğumuzu ve beslenirken de o sistem içerisinde kalarak canımızı doğadan ve doğanın verdiklerinden almamız gerektiğini tekrar hatırlattı.

Konuşmanın sonunda, vücudumuzun enerji üreteceği yakıtı iyilerden değil kötülerden seçersek ilerleyen zamanlarda zayıf olan noktamızdan hasar görmemizin kaçınılmaz olduğunu iyice anlamış olduk.

Konuşmalar bittikten sonra birçok markanın ürünleriyle yer aldığı Sağlıklı Yaşam Marketi’ni dolaşma fırsatı da yakaladım. Ev yapımı ve doğal katkısız elma sirkesi, şeker ilavesiz organik armut ve bal kabağı reçeli, karabuğday unundan glütensiz krakerler, kale lahanası cipsleri, enerji topları, doğal organik çaylar, rafine şekersiz tatlılar, farklı farklı granolalar, soğuk sıkım taze, meyve sebze suları ve daha birçok çeşidin bulunduğu market oldukça zengindi.

Genel olarak sağlıklı yaşam adına bilgilendirici ve besleyici bir organizasyondu. Lab Vitalité olarak biz de bu bilincin yerleşmesine katkıda bulunmak, bedenimizi ve ruhumuzu nasıl daha iyi besleyeceğimizi göstermek için çalışmaya devam edeceğiz.

Sevgiler,

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir