0

Who Are We?

Ceylan Sohtorik Lab Vitalité

ceylan

İstanbul’da 1981’de doğdum. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Amerika’da Babson College “Girişimcilik ve Pazarlama” bölümünden mezun oldum. Gastronominin, değişik mutfaklar ve güzel yemeğin hayatımdaki önemi her zaman çok büyük oldu.

Bu tutkumun peşinden Paris’te Le Cordon Bleu “Fransız Mutfağı ve Pastane” bölümünü tamamladım ve Paris’te bulunduğum sürece sadece bu konuda bol bol okudum, gezdim, keşfettim. Sonrasında İstanbul’da 10 senelik otelcilik serüvenim başladı… Satış, pazarlama, yeme-içme ve mutfağı da içeren birçok bölümde bulundum. Bu süreçte önce oğlum Semih, sonra kızım Melis dünyaya geldi, anne oldum.

Çocuklarla birlikte beslenmede doğalın peşine daha çok düştüm. Meyveye, sebzeye, organiğe, doğadan gelene daha çok bağlandım. Şekerden, undan, süt ürününden tamamen uzaklaştım. Üniversite arkadaşım Nil ile yollarımız tekrar kesiştiğinde hayatın bizi getirdiği o noktada aynı tutku için heyecanlandığımızın farkına varınca, önce ailem ve sevdiklerim, sonra da yaşamına dokunmayı hayal ettiğimiz herkes için daha çok keşfetmek, daha fazla öğrenmek istedim. Institute of Integrative Nutrition’dan “Holistic Health Coaching” (Holistik Sağlık Koçu) diplomamı aldım ve organik, doğal ve temiz beslenerek ruhen ve bedenen çok daha mutlu, enerjik ve güçlü olduğumu yaşayarak kendimde deneyimlemiş oldum.

Yaşam tarzımızı, dengeli ve temiz beslenme alışkanlıklarımızı en doğal haliyle anlatmak amacıyla çıktığımız bu yolculukta besinlerin sihirli gücü ile nelerin değişebileceğini, sağlıklı beslenme ve yaşamın aslında hiç de sıkıcı ve zor olmadığını sizinle paylaşmak ve hayatlarınıza bu sihirli değnekle dokunmak için sabırsızlanıyorum.

Biliyorum ki yalnızca isteyerek her şeyin üstesinden gelebiliriz ve kendimize çok daha güzel bir hayat vaat edebiliriz. İnanarak ve isteyerek yapılan her şeyin en güzel sonuca ulaşacağına da eminim. Bu yolculuğa beraber çıkabilmenin keyfini şimdiden hissediyorum.

nil_labvitalite

nil

1981 İstanbul doğumluyum. Ortaokul ve liseyi İngiltere’de International School of SABIS-Ashwicke Hall’da tamamladıktan sonra Amerika’da Babson College “Girişimcilik ve Pazarlama” bölümünü bitirdim. Sağlık ve mutluluğu doğal besinlerde arayışım, üniversite sonrası Brüksel’de yaşadığım 10 senede kendi şirketimi yönettiğim döneme dayanıyor.

Yoğun ve stresli iş hayatının sağlık problemlerini de beraberinde getirdiği o dönemde, modern tıpta çare bulamadığım için kendi sağlığımın sorumluluğunu kendi elime almaya karar verdim ve Belçikalı meşhur “Enerji Mutfağı”nın kurucusu ile beraber çalışmaya başladım. Başlangıçta kendimi iyileştirmek için mecburen çıktığım bu yolculuğun hayatımı tamamen değiştireceğinden habersizdim. Sadece öğrendiğim yeni pişirme tekniklerini uygulayarak ve organik, mevsimsel besinler tüketerek kendimi daha zinde, enerjik ve mutlu hissetmeye başladığımı gördüm. Bu bana doğru yolda olduğumu gösterip devam etmem için gerekli motivasyonu bulmama yetmişti.

Önce Institute of Integrative Nutrition (IIN)’den “Holistic Health Coach” (Holistik Sağlık Koçu) diplomamı aldım. Ardından Londra’da College of Naturopathic Medicine (CNM) “Nutrition for Everyday Living” ile “Natural Skincare & Nutrition” sertifika programlarını tamamladım. Zamanla ilaçlara olan ihtiyacımın birer birer azaldığını gördüğümde ise sağlıklı yaşam benim için bir tutkuya dönüşmüştü bile. Artık yalnızca kendim ya da sevdiklerim için değil, ulaşabileceğim herkes için hayatıma yeni bir yön verip kendimi sağlıklı yaşama adadım. Birçok şeyi geride bırakarak Londra’da CNM’den ”Natural Chef” (Doğal Beslenme Şefi) diplomasını aldım.

Şu anda hala Londra CNM’de “Naturopathic Nutrition” (Natüropatik Besin Uzmanı) ile “Naturopathy” (Natüropati) bölümleri üzerine diploma eğitimlerime devam ediyorum. Çıkmış olduğum sağlık ve mutluluğu hayatımda sürekli kılma serüvenimde, dengeli ve doğru beslenerek adım adım ilerlemeye ve öğrendiklerimi sizinle paylaşmaya can atıyorum.