0
vivamayr
Sağlıklı Öneriler Yaşam

VIVAMAYR’i Keşfediyoruz!

30 Kasım Çarşamba günü, Avusturya’nın Lake Worthersee Gölü bölgesinde, inanılmaz bir doğa içerisinde konumlanan sağlık, güzellik ve wellbeing merkezi VIVAMAYR’i keşfetmeye ve doktorlarından Dr. Christine Stossier’in Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam ile ilgili konuşmasını dinlemeye gittim.

vivamayr

Dünyanın en modern sağlık otellerinden olan VIVAMAYR, fiziksel ve ruhsal bakımdan kendini iyi hissetmek, enerji depolamak ve hayat tarzında sağlık için değişiklik yapmak isteyenler için kurulmuş doğal iyileştirme metodlarının ve doğal ve sağlıklı beslenmenin benimsendiği bir merkez.

Doktorlarından Dr. Christine Stossier konuşmasında VIVAMAYR Beslenme ve Yaşam prensiplerinin öneminden bahsetti. Bu prensipleri uyguladığımız taktirde kendimizi çok daha sağlıklı, hafif, huzurlu hissedeceğimizi, enerjimizin artacağını, karın şişme problemlerinden kurtulacağımızı ve çok daha sağlıklı bir hayat tarzına sahip olabileceğimizi örnekleriyle uzun uzun açıkladı.
VIVAMAYR sağlıklı yaşam tarzını benimsemek isteyenler için Doktor Christine’in üzerinde durduğu aslında uygulaması çok da kolay olan bazı öneriler şöyle:

  • Çiğnemenin önemi ve besinleri ağzımızda en az 30-40 kere çiğnememiz gerektiği
  • Suyu sadece yemek aralarında ve yemeklerden 15 dakika önce içmemiz gerektiği ve yemek sırasında kesinlikle su içilmemesi gerektiği
  • Akşam yemeğinin erken yenmesinin önemi
  • En büyük ve besin değeri en yüksek öğünün kahvaltı, normal boyutta bir öğle yemeği ve hafif ve küçük bir akşam yemeği dengesinin kurulması
  • Stresliyken, üzgünken ve acele ile yemek yenmemesi gerektiği
  • Her gün spora yer verilmesi
  • Alkali değeri yüksek besinlerin tercih edilmesi

vivamayr

Lab Vitalité olarak bizim de kendi yaşamımız ve beslenmemizde inandığımız ve uyguladığımız bu önerilerin, sağlıklı hayat ve beslenmeyi bir trend olarak değil, bir yaşam tarzı olarak benimsemek isteyenlere de yardımcı olacağına inanıyorum.

vivamayr4

Sevgiler,

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir